تصویربرداری هوایی ، هلی شات

استودیو نما > تصویربرداری هوایی ، هلی شات

تصویر برداری هوایی یا هلی شات

فانتـزی و کارتونــی | سازمانــی | فلت | ایزومتریک | سه بعدی

متدهای فیلمبرداری همواره در سالیان اخیر دچار تغییر شده و با پیشرفت تکنولوژی، خود را تطبیق داده است. اکنون مدتی می شود که تصویر برداری هوایی به یک روال رایج در تهیه فیلم یا تیزها تبلیغاتی (مواردی دیگر) تبدیل شده و رنگ و بوی جذاب تری به آن داده است.

تصویربرداری هوایی با لوازم مختلفی می تواند صورت پذیرد. در این مسیر کیفیت پرنده ها (کواد کوپتر و…)، نوع دوربین، میزان پرواز، اخذ مجوزهای لازم و… در تصویر نهایی تأثیر به سزایی دارند.

فیلمبرداری هوایی به تنهایی یک بخش مجزا محسوب نمی شود و در سناریو طراحی شده برای بخش های مختلف و در جهت نگاهی جدید به سوژه به کار می برد. موارد استفاده از این امکان در فیلم های صنعتی بیشتر است ولی در نگاهی جامع، هر گاه که بخواهیم نمایی از سوژه داشته باشیم به گونه ای که تمام مشخصات آن به خوبی بیان شود و یا زمانی که دسترسی به یک سوژه به صورت زمینی غیر ممکن یا به صرفه نخواهد بود (سوژه های موجود در پرتگاه، محیط های دریایی و…) از تصویر برداری هوایی بهره گرفته می شود.

پیشنهاد ما این است که همواره و برای جلوه بخشیدن به اثر، از این قابلیت بهره بگیرید ولی خب گاهی ممکن است هزینه های پروژه اجازه این نوع فیلمبرداری را ندهد و یا مکان مورد نظر جزو نقاط پرواز ممنوع باشد (تصویربرداری هوایی در اطراف فرودگاه ها، ورزشگاه ها در زمان حضور جمعیت، اطراف مرکزهای امنیتی و نظامی تا شعاع ۳ کیلومتر ممنوع است.) که در این صورت استفاده از این امکان جذاب از منوی ارائه خدمات خط می خورد.